WSZYSTKO O TRENINGU, DIECIE I SUPLACH!

Mango afrykańskie na odchudzanie – po jakim czasie widać efekty?

afrykańskie mango na redukcję

Ekstrakty z afrykańskiego mango kilka lat temu zostały okrzyknięte nowym zabójcą otyłości. Obiecujące badania wskazują, że to prawdziwie skuteczna broń  przeciwko pladze otyłości, w dodatku zupełnie naturalna. Ekstrakt z Irvingia gabonensis, zachodnioafrykańskiego owocu zwanego potocznie afrykańskim mango, staje się również coraz popularniejszy u nas. Czy warto stosować mango afrykańskie? Jak długo trzeba czekać na efekty?

Po jakim czasie widać efekty stosowania mango afrykańskiego?

Większość osób stosujących suplement diety z ekstraktem z nasion mango afrykańskiego zauważa pierwsze efekty po kilku tygodniach. Aby jednak w pełni skorzystać z właściwości tej wyjątkowej rośliny, należy stosować ją co najmniej 3 miesiące (przestrzegając zasad spożywania produktu i zalecanej dziennej porcji).

Mango afrykańskie – jak działa?

Owoc afrykańskiego mango pochodzi z lasów tropikalnych Kamerunu, a jego najważniejszym składnikiem są pestki (wyciąg z pestek mango jest podstawą suplementów diety z tą rośliną). W medycynie alternatywnej afrykańskie mango (Irvingia gabonensis) jest znane jako środek sprzyjający utracie wagi poprzez:

  • hamowanie apetytu,
  • przyspieszanie metabolizmu,
  • zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu.

Niektóre badania sugerują, że afrykańskie mango może pomóc w ochronie przed otyłością i poprawić zdrowie metaboliczne [1].

Co bardzo istotne, niektórzy zwolennicy mango afrykańskiego Irvingia gabonensis twierdzą, że jego ekstrakt standaryzowany na zawartość flawonów może pomóc w leczeniu niektórych problemów zdrowotnych. Najczęściej wymienia się w tym miejscu zaburzenia lipidowe i cukrzycę

  1. Badania wykazują, że ekstrakt z nasion mango może zapobiegać syntezie cholesterolu i kwasów tłuszczowych oraz obniżać poziom cukru we krwi na czczo.
  2. Kilka przeprowadzonych badań z udziałem osób z nadwagą wykazało znaczne zmniejszenie masy ciała i obwodu w talii po zastosowaniu produktów z zawartością mango afrykańskiego.
  3. Wyniki potwierdziły również, że mango afrykańskie ma korzystny wpływ na poziom cholesterolu całkowitego i LDL [2].
owoce na diecie i akcesoria do ćwiczeń fitness

Sprawdź także: Skuteczne odchudzanie – fakty i mity

Zalety stosowania afrykańskiego mango

  • Mango afrykańskie jest nie tylko reduktorem tłuszczu, ale również naturalnym sposobem na obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu we krwi.
  • Ma również zdolność do stabilizowania poziomu insuliny we krwi. Dlatego może korzystnie oddziaływać na ogólną poprawę zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
  • Oprócz tego roślina wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i antyoksydacyjne.
  • Sprawdzi się więc nie tylko w odchudzaniu, ale również jeśli Twój organizm poddawany jest ciągłemu stresowi na przykład związanemu z intensywnymi treningami.

Mango afrykańskie – efekty uboczne stosowania

Mango afrykańskie wydaje się mieć niewiele skutków ubocznych. Mimo to, jak z każdym suplementem, należy zachować szczególną ostrożność. 

Jedynymi odnotowanymi skutkami ubocznymi stosowania wyciągu z tej rośliny są ewentualne:

  • bóle głowy/migrena,
  • gazy, 
  • zaparcia,
  • nadmierne pobudzenie,
  • problemy ze snem.

Mango afrykańskie zawiera dużą ilość błonnika, co może powodować gorsze wchłanianie składników odżywczych z jedzenia.

Dla kogo jest przeznaczone mango afrykańskie?

Preparaty z mango afrykańskim szczególnie są polecane osobom na redukcji, a w szczególności tym, u którym zrzucanie zbędnych kilogramów odbywa się wolniej. Ekstrakt z nasion mango afrykańskiego to suplement diety, który może skutecznie uzupełniać zdrową dietę i wspierać aktywność fizyczną oraz ogólnie rozumiany zdrowy tryb życia.

🛒Reduktory tłuszczu zawierające mango afrykańskie i nie tylko znajdziesz w sklepie BudujMase.pl

owoce na odchudzanie

Sprawdź także: Owoce na odchudzanie

Mango afrykańskie – dawkowanie

Nie istnieje ustalona dawka dla mango afrykańskiego, ale badania sugerują, że skuteczne są dawki w zakresie od 150 mg dwa razy dziennie do 1,05 grama trzy razy dziennie. Zazwyczaj zaleca się przyjmowanie ekstraktu 30–60 minut przed posiłkiem. Kobiety w ciąży i karmiące ewentualną decyzję o stosowaniu powinny skonsultować ze swoim lekarzem.

Suplementacja mango afrykańskim

Ekstrakt z afrykańskiego mango jest dostępny w postaci płynnej, kapsułek i proszku. Czasami, w celu wzmocnienia działania odchudzającego, dodawane są także inne składniki: ekstrakt z zielonej herbaty, jagód i wodorostów. W większości przypadków suplementy mające wspomagać odchudzanie zawierają ekstrakt z pestek mango afrykańskiego standaryzowany na zawartość flawonów. Pomimo dobrej opinii o african mango powinno się pamiętać, że nie może on stanowić substytutu zróżnicowanej diety.

Mango afrykańskie w tabletkach

mango afrykańskie na odchudzanie
  • Essence African Mango – wysoka koncentracja (1200 mg, 20:1) i bardzo dobra przyswajalność czystego ekstraktu,
  • wpływa na wzmocnienie organizmu,
  • wspiera metabolizm,
  • usprawnia pozbywanie się tkanki tłuszczowej,
  • wpływa na poprawę profilu lipidowego krwi (stężenia cholesterolu, jego frakcji LDL i HDL oraz trójglicerydów),
  • wykazuje potencjał regulujący insulinooporność.

Bibliografia:

[1] Julius E Oben et al: The use of a Cissus quadrangularis/Irvingia gabonensis combination in the management of weight loss: a double-blind placebo-controlled study. Lipids in Health and Disease volume 7, Article number: 12 (2008)
https://lipidworld.biomedcentral.com/articles/10.1186/1476-511X-7-12
[2] Igho Onakpoya: African bush mango effects on weight.
https://www.cebm.ox.ac.uk/research/projects/african-bush-mango-effects-on-weight
[3] Shil C Kothari et al: Subchronic toxicity and mutagenicity/genotoxicity studies of Irvingia gabonensis extract (IGOB131). Food Chem Toxicol. 2012 May;50(5):1468-79
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22386809/

Podobne artykuły:

Aneta Buczak

Aneta Buczak - pomaga ludziom dbać o ciało i hartować ducha. Pisze i opowiada inspirując do pozytywnych zmian. Dzięki jej tekstom dowiesz się co robić, by poprawić swoje samopoczucie i zdrowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *