Wiosenna aura sprzyja wycieczkom rowerowym oraz coraz częstszym używaniu roweru na co dzień. Może to być doskonała forma aktywności fizycznej, pomagająca kształtować sylwetkę. Jak wiadomo, aby spalić tkankę tłuszczową konieczny jest deficyt kaloryczny. Jazda na rowerze jest doskonałym pomysłem, aby w prosty i efektowny sposób poprawić sylwetkę.
Jak szybko schudnąć jeżdżąc na rowerze?
Jazda na rowerze jest idealnym partnerem zdrowego ruchu, ponieważ istnieje znikome ryzyko urazu, a jednocześnie możesz spalić całkiem sporo kalorii. Jeżeli jazda na rowerze wejdzie Ci w nawyk to dużo łatwiej i szybciej spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej.
Do tematu jazdy na rowerze możesz podejść bardziej profesjonalnie, z uwzględnieniem planu treningowego i diety. W ten sposób zdecydowanie szybciej stracisz zbędne kilogramy.
Pamiętaj, aby plan dostosować do własnych możliwości i zacznij spokojnie od krótszych dystansów. Drugim równie dobrym pomysłem jest aktywność rowerowa, podejmowana spontanicznie. To prosta metoda na przyspieszenie przemiany materii, co przełoży się na spalanie tłuszczu. Rowerowe wycieczki, jazda na rowerze do pracy to prosta metoda na spalenie nadmiaru kalorii.
Czy jazda na rowerze odchudza i ile kalorii spalamy jadąc rowerem?
Każda aktywność fizyczna spala kalorie, a tym samym przyczynia się do odchudzania. Regularna jazda na rowerze gwarantuje polepszenie jakości sylwetki, pod warunkiem, że stworzysz środowisko ujemnego bilansu kalorycznego.
Za osiągane rezultaty odpowiada szereg czynników jak:
- szybkość jazdy na rowerze
- czas treningu
- twoja waga
Istnieje badanie, które określa liczbę spalonych kalorii w ciągu 30 minut treningu rowerowego:
- pierwsza grupa osób o wadze 56 kg w ciągu 30 min spaliła średnio 210 kcal. Trening interwałowy spalił 315 kalorii
- druga grupa o wadze około 70 kg w trzydziestominutowym treningu spaliła ok. 257 kcal. Intensywny trening spalił 315 kalorii.
- ostatnia grupa o wadze 84 kg w 30 minut treningu spaliła 294 kalorii, a intensywne tempo spaliło aż 441 kalorii.
Jak widać, warto podejmować rowerową aktywność fizyczną, ponieważ pół godziny treningu spali od 1500 do prawie 3000 kcal w skali tygodnia. Codzienne treningi wykonywane przez rok to 5 kilogramów mniej na wadze.
🛒W szybszym uwidocznieniu mięśni pomogą Ci plany dietetyczno-treningowe Budujmase.pl🛒
Czy jeżdżąc na rowerze można schudnąć z brzucha?
Jazda na rowerze przyczynia się do polepszenia warunków życia na różne sposoby. Jedną z nich jest utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej również z brzucha. Ciężko stwierdzić czy utrata tłuszczu z brzucha będzie następować od razu, czy pod koniec odchudzania. Zależy to przede wszystkim od genetyki i dobrze dobranego planu treningowego.
Jeżeli będziesz regularnie jeździć rowerem to z pewnością schudniesz z brzucha. Sama aktywność fizyczna to jednak nie wszystko. Możesz jeździć na rowerze codziennie po kilkadziesiąt kilometrów, ale cały wysiłek może pójść na marne przy złym odżywianiu.
Ile można schudnąć jeżdżąc na rowerze?
Jazda na rowerze przynosi całą masę korzyści, a jedną z nich jest skuteczne odchudzanie. Jeżeli podejmujesz dość długi wysiłek, to warto przez większą część czasu jeździć z umiarkowaną intensywnością oraz krótkie okresy wyższego tempa. Takie tryby rowerowej jazdy pozwalają efektywnie palić tłuszcz. Spróbuj też różnego rodzaju metody interwałowe. Mierz siły na zamiary i miarę wzrostu wytrenowania możesz przechodzić do wyższych intensywności treningu. Jazda rowerem, jak inne sporty powinna być zaplanowana. Plan treningowy ułatwi codzienne treningi.
Rodzaj jazdy nie ma dużego znaczenia, dlatego w chłodniejsze dni sprawdzi się jazda na rowerze stacjonarnym. Ilość spalanych kalorii podczas jazdy rowerem została wyszczególniona na początku artykułu. Tempo spalania tkanki tłuszczowej zależy od głębokości deficytu kalorycznego. Im będzie on wyższy, tym szybciej spalisz tłuszcz. Nie warto jednak podtrzymywać dużego deficytu przez dłuższy czas, ponieważ narażasz się na spalanie mięśni.
Czytaj także: Orbitrek czy rowerek?
Dobrym pomysłem będzie odpowiednia suplementacja
Spalacz tłuszczu Redin to kompleksowy produkt na odchudzanie. W jego skład wchodzą sprawdzone i naturalne składniki, które przyczynią się do szybszego pozbycia się tkanki tłuszczowej.
Zawarte w Redin składniki aktywne:
- Wpływają na przyśpieszenie spalania tłuszczu,
- Oddziałują na podkręcenie metabolizmu,
- Nasilają ochronę przed efektem jo-jo,
- Wspierają eliminację wody podskórnej,
- Przyczyniają się do poprawy sprawności fizycznej,
- Wspierają pracę umysłu usprawniając koncentrację oraz pamięć.
Jakie mięśnie pracując podczas jazy na rowerze?
Wycieczki rowerowe to doskonały trening dla osób w każdym wieku. Musisz pamiętać, że jazda na rowerze angażuje przede wszystkim mięśnie nóg:
- Mięśnie łydki, dwugłowy i czworogłowy uda
- Mięśnie pośladków
- Mięśnie brzucha
- Mięśnie grzbietu i ramion
Rower to nie tylko doskonały trening pozwalający wymodelować dolne partie ciała. Regularne treningi wpływają na poprawę krążenia i zwiększając pojemność płuc
Ile trzeba jeździć na rowerze żeby schudnąć?
Sam trening rowerowy powinien trwać co najmniej 30 minut. Jest to wyjściowy czas, który efektywnie wpłynie na metabolizm, a tym samym poprawę sylwetki. Aby zauważyć efekty sylwetkowe, to aktywność powinna być regularna i sumienna. Dlatego dobrym pomysłem jest dojazd do pracy na rowerze. Pozwoli to wyrobić nawyk, który nie będzie tłumaczony wymówkami.
Do pracy musisz chodzić regularnie. Lekarze wskazują, że musisz wyjść na rower minimum 3 razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne, już 1,5 godziny podzielone na 3 treningi będzie dobrym punktem wyjścia. Naprawdę ciężko znaleźć wymówki by to zaniedbać.
Odchudzanie i jazda rowerem jest mocno powiązana z intensywnością treningów. Staraj się trzymać tętno aerobowe, czyli 65% tętna maksymalnego. Jest to tempo pozwalające na komfort jazdy.
Dużym plusem terenowej jazdy na rowerze jest występowanie wyzwań:
- podjazd pod wzniesienie
- jazda pod wiatr
W chwilach największego zmęczenia możesz przestać pedałować i korzystać z siły rozpędu. Takie warunki sprzyjają większemu spalaniu kalorii. Jeżeli czujesz, że możesz dać z siebie więcej to przyspiesz swoją jazdę.
Pamiętaj, że odchudzanie wymaga ujemnego bilansu kalorii. Aktywność fizyczna może Ci pomóc w wzmocnieniu mięśni i spaleniu nadmiaru kalorii.
Poznaj także: Jak zrobić formę do lata?
Podobne artykuły:
- Bieganie czy rower – co jest lepsze?
- Jak szybko schudnąć?
- Co daje jazda na rowerze? Jazda rowerem a korzyści
- Jazda na rolkach, czyli urozmaicenie treningu na siłowni
- Spalanie kalorii podczas aktywności – tabela spalania kalorii dla każdego