Tkanka tłuszczowa – nasz największy wróg i coś, co nieustannie spędza nam sen z powiek. Gromadzimy ją zwykle latami. Czy można więc szybko oraz skuteczne pozbyć się tkanki tłuszczowej i osiągnąć upragnioną sylwetkę? Poznaj 9 wskazówek jak szybciej spalić tłuszcz!
1. Nie patrz na wagę
Ciągłe zerkanie na wagę podczas odchudzania jest niezwykle frustrujące. Trenujesz, biegasz, dbasz o dietę, a waga wciąż wskazuje tę samą wartość. Najlepiej jeśli mierzysz obwód poszczególnych części ciała, jak np. brzuch, uda czy łydki, a nade wszystko widzisz różnicę po ubraniach, które zaczynają z ciebie spadać. Najlepszym wskaźnikiem jest więc miara.
2. Redukuj kalorie stopniowo
Nie redukuj kalorii przyjmowanych z pożywienia zbyt gwałtownie. Organizm odbierze wówczas sygnał, że wprowadzasz go w stan głodówki i nagle spowolni swój metabolizm, co utrudni spalanie tłuszczu. Aby temu zapobiec, zmniejszaj kaloryczność posiłków bardzo stopniowo, np. z tygodnia na tydzień. To da zdecydowanie lepsze efekty.
3. Różnicuj spożycie kalorii
Postaraj się oszukać organizm, zmieniając ilość kalorii każdego dnia, ale nie codziennie, modyfikując swoje posiłki tak, by wartość kalorii była różnorodna. Dlaczego? Ponownie chodzi o metabolizm, który przyzwyczajając się do tej samej kaloryczności produktów spożywczych jakie otrzymuje, zwolni i przestanie spalać tłuszcz w szybkim tempie.
4.Trenuj z ciężarami
Wiadomo, że zarówno trening aerobowy, jak i siłowy spala kalorie. Różnica polega jednak na tym, że trening siłowy pozwala spalać kalorie nawet do 39 godzin po treningu, a więc w stanie spoczynku. Co ważne, konieczne jest ćwiczenie z obciążeniami, ponieważ w ten sposób organizm nie spala mięśni w procesie odchudzania, a je buduje. Ponownie więc unikamy spowolnienia metabolizmu. Wiele osób po odchudzaniu wygląda bardzo mizernie, ponieważ ich organizm pozbawiony jest mięśni i jakiejkolwiek muskulatury. Możesz tego uniknąć.
5. Rób treningi interwałowe
Treningi interwałowe nieustannie pobudzają organizm do pracy. Najlepszym sposobem na udany trening jest więc naprzemienne wykonywanie ćwiczeń, np. na skakance przez 15-20 sekund w bardzo szybkim tempie, a przez kolejne pół minuty znacznie wolniej. Możemy też w ten sposób uprawiać bieganie, dzieląc sprint z truchtem. Jeśli jednak jesteśmy w dużo gorszej formie, koniecznie musimy zacząć ćwiczenia aerobowe od mniej intensywnego tempa.
6. Jedz więcej tłuszczu
Ta wskazówka dotyczy wyłącznie tłuszczów wielonienasyconych. Znajdują się one w orzechach, rybach, a także oliwie z oliwek czy żółtkach. Organizm będzie dużo sprawniejszy, a dodatkowo zdrowszy, jeśli dostarczysz sobie każdego dnia odpowiednią dawkę zdrowych tłuszczów.
7. Zredukuj węglowodany
Są różne poglądy na temat ograniczenia liczby węglowodanów. Niektórzy twierdzą, że nie jest to najlepszym pomysłem, jednak bardzo zasadne jest wyeliminowanie z diety niezdrowych cukrów prostych. Można je zastąpić węglowodanami, jakie znajdują się w płatkach owsianych, owocach.
8. Zwiększ ilość białka
Większa ilość białka pomaga przyspieszyć metabolizm, a przy okazji budować mięśnie. Tłuszcz spala się szybciej, zaraz po tym, jak zakończysz spożywanie białka. Istnieją badania, które jednoznacznie wykazują, że przyjmowanie protein zdecydowanie wpływa na budowanie muskularnej sylwetki, nawet bez treningów.
9. Jedz 6 mniejszych posiłków dziennie zamiast 2-3 obfitych
Spożywanie większej ilości posiłków w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli robimy to regularnie, pozwala częściej i w odpowiednich ilościach dostarczyć organizmowi niezbędne składniki odżywcze oraz witaminy. Jeśli zbyt wiele czasu upływa pomiędzy posiłkami, to organizm zaczyna przełączać się na tryb magazynowania tłuszczu. Wówczas mięśnie będą spalane na energię, a metabolizm gwałtownie spowolnieje.
Możesz w sposób świadomy sterować swoją przemianą materii, aby uzyskiwać dobre efekty w postaci zmniejszenia tkanki tłuszczowej i budowaniu muskularnej sylwetki.
Podobne artykuły:
- 10 wskazówek jak szybko spalić tłuszcz i pokazać rzeźbę
- Jak biegać, żeby spalić tłuszcz?
- 4 mity dotyczące treningu w okresie redukcji tkanki tłuszczowej
- Jak zamienić tłuszcz w mięśnie?
- Czy cardio na czczo lepiej spala tłuszcz z brzucha?
9. jest idealnie rozpisana, też przerzuciłem się na 5 posiłków i jest idealnie 🙂 Lekki
Moim zdaniem to bez znacznia 1 czy 10 spożywanych posiłków dziennie. Raczej liczy się to ile i jakich kalorii przyjmujemy. Fakt jest taki, żeby nie przekraczać swojego zapotrzebowania dziennego w zależności od naszych celów.
Bzdury wypisujesz i wprowadzasz ludzi w błąd. Podstawą zdrowego odżywiania, zwłaszcza jeśli masz konkretny cel tzn. redukcja tłuszczu lub budowa mięśni to jest spożywanie minimum 5 posiłków co 3 godz. Posiłki powinny mieć odpowiedni podział makroskładników (przynajmniej w skali dnia). Układając dietę trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki: geny (np. tendencja do zalewania tłuszczem), nawyki żywieniowe, stan zdrowia, ilość spożywanych kalorii przed rozpoczęciem diety, styl życia, rodzaj wykonywanej pracy, płeć, rodzaj treningu, itd.
Napisałaś/łeś dokładnie to samo co przedmówca tyle ,że zwiększyłeś ilość posiłków w ciągu doby.. uzasadnij to! I co to w ogóle ma być ,że układając dietę trzeba wziac pod uwagę “nawyki żywieniowe” ???? Nawyk żywieniowy to właśnie twoja dzisiejsza dieta- czyli sposób w jaki się odżywiasz- który chcesz/musisz/masz ochotę zmienić. Logiki brak w Twojej wypowiedzi kompletne masło maślane…
Gueyu niezły masz nick, hejterze.